Dns Ayarları

Tüm maç yayınlarını sorunsuz bir şekilde izleyebilmek için, masaüstü, notebook bilgisayarlarınızda veya mobil cihazlarınızda dns ayarları değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Alternatif DNS Sunucuları

DNS Nasıl Değiştirilir?

DNS ayarlarını nasıl değiştireceğiniz, kullandığınız işletim sistemine göre değişiyor. DNS adresini değiştirmeden önce, önceki ayarlarınızı bir yere not etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede sorun yaşamanız halinde, ayarlarınızı eski haline geri getirebilirsiniz.

Windows 10 DNS Ayarlarını Değiştirme

1. Önce Denetim Masası’nı açın.

2. “Ağ durumunu ve görevleri görüntüle” üzerine tıklayın.

3. Pencerenin sol tarafında bulunan “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir” seçeneğine tıklayın.

4. Kullandığınız internet bağlantısı üzerine çift tıklayın. Bu, çoğu zaman “Yerel Ağ bağlantısı” veya servis sağlayıcınızın adı olarak görünecektir. Wi-Fi ve ethernet bağdaştırıcısı için DNS ayarlarını iki kez değiştirmeniz gerekebilir.

5. Özellikler düğmesine tıklayın.

6. “İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)”e tıklayarak seçin ve Özellikler’e tıklayın.

7. Seçili değilse “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” üzerine tıklayın.

8. Yeni DNS adreslerini girin ve Tamam’a tıklayarak tüm açık pencereleri kapatın.

 

Android Cihazlarda DNS Nasıl Değiştirilir?

Android cihazlarınızda DNS sunucunuzu değiştirmek için Wi-Fi bağlantıları listesini açın ve bağlı olduğunuz ağa uzun dokunun. “Ağ ayarlarını değiştir” seçeneğine dokunun ve “Gelişmiş ayarları göster” üzerine dokunun. “IP ayarları” altında Statik seçeneğini seçtiğinizde DNS ayarlarını değiştirebileceksiniz.

 

iOS Cihazlarda DNS Değiştirme

iOS’ta DNS sunucunuzu değiştirmek için Wi-Fi Ayarları ekranını açın ve bağlı olduğunuz ağın yanındaki “ok” simgesine dokunun. DNS alanına dokunun ve DNS sunucularının adresini girin.